FAQ

„Wszystko musi być tak proste jak to tylko możliwe – ale nie prostsze”

Albert Einstein

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Klient instytucjonalny

Czy ceny realizowanych programów podlegają negocjacjom?

Tak. W zależności od ilości zamawianych realizacji, ceny podlegają negocjacjom. Każde zamówienie powyżej dwóch realizacji można negocjować cenę.

Czy i jakie potwierdzenia otrzymują uczestnicy szkoleń?

Uczestnicy szkoleń otrzymują certyfikaty osób przeszkolonych do pracy w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ile osób obejmuje badanie ankietowe?

Badanie ankietowe dla potrzeb wykonania Diagnozy Problemów Społecznych, to diagnoza problemów społecznych (nikotyna, alkohol, narkotyki, przemoc), która obejmuje minimum 250 do maksimum 500 osób w dwóch grupach wiekowych – do 18-go i powyżej 18-go roku życia.

Klient indywidualny

Ile trwa jedna sesja u terapeuty?

Sesja psychoterapeutyczna, zarówno sesja indywidualna, jak i sesja dla par, trwa około 55 minut bez przerwy.

Na czym polega psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia to nie jest lekcja, na którą trzeba być odpowiednio przygotowanym. Chodzi o to, aby poznać i odkryć siebie, aby wnieść świadomość w obszary, które sprawiają trudności. Nie ma tu gotowych schematów, podążamy za tym, co się wydarza, co się wyłania. Ważna jest atmosfera, w której czujesz się bezpiecznie.

Na czym polega psychoterapia dla par?

Terapia par to sesje trwające 55 minut. Na sesje zgłasza się para, która ma trudności w relacjach lub zainteresowana jest pogłębianiem i zrozumieniem swojej relacji. Podczas spotkania terapeuta jest osobą neutralną, stwarza przestrzeń do tego, aby osoby tworzące parę miały możliwość ukazania swego punktu widzenia danej trudności, czy sprawy. W zależności od potrzeby jakiego rodzaju jest trudność (w komunikacji, status społeczny – różnice rang, kłopot w decyzji dotyczącej bycia sobą), stosuje się różnego rodzaju narzędzia psychoterapeutyczne.

 

 

Czy trzeba przygotować się do psychoterapii?

Można zapisać sobie sprawy, które chce się poruszyć na spotkaniu. Można mieć ze sobą coś do pisania, jeśli chcesz coś zapisać. Jeśli nie czujesz się przygotowana/y na wizytę u psychoterapeuty lub nie wiesz od czego zacząć, po prostu otwarcie o tym powiedz.

Jak długo trwa psychoterapia?

Osoby, które wybierają się do terapeuty po raz pierwszy, często mają wrażenie, że rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki. Mogą pojawić się oczekiwania, że trudności, czy sprawy, które sprowadziły do terapeuty „uda się” szybko rozwiązać. Psychoterapia to proces, tak jak przez wiele lat nabywamy różnych przekonań, wzorców, tak potrzebujemy czasu, aby rozwikłać trudności, które pojawiają się w życiu. Po prostu potrzebujemy na to czasu. Owszem, obecnie dostępnych jest wiele technik terapeutycznych, które ułatwiają radzenie sobie z emocjami i myślami. Warto jednak zaznaczyć, że psychoterapia to proces i zawsze jest on rozłożony w czasie.

Czy na psychoterapii otrzymam konkretne porady „Co mam robić?”

Z dobrymi radami często bywa tak, że dużo łatwiej je dać, niż z nich skorzystać. Osoby szukające pomocy psychoterapeutycznej dzięki sesji same odkrywają, co dla nich dobre.

Spotkajmy się

Zadzwoń & napisz & skontaktuj się

Więcej